Obyczajowy 2016

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 53 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 2016 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Druga szansa to serial pokazujący cienie i blaski show-biznesu. Główną bohaterką jest Monika, przebojowa producentka i agentka gwiazd. Ma wszystko: atrakcyjną pracę, sukcesy zawodowe i wpływowego narzeczonego, z którym prowadzi firmę. W dniu 40. urodzin zupełnie nieoczekiwanie traci wszystko... Kto poda jej pomocną dłoń, kiedy znajdzie się na dnie? Kto okaże się prawdziwym przyjacielem, kiedy zgasną błyski fleszy?
Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

Artyści

7,2
Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru zostaje znaleziony martwy na scenie po tym, jak popełnił spektakularne samobójstwo. Na nowego dyrektora powołany zostaje młody reżyser z prowincji (Marcin Czarnik). Do pracy przystępuje z głową pełną ambitnych planów repertuarowych. Szybko jednak się okazuje, że ich realizacja nie będzie tak prosta, jak się mogło wydawać..


Koniec lat 70. Lato w małym miasteczku. 12-letni Piotrek jest silnie związany z matką. Pod nieobecność ojca, matka zaczyna znikać wieczorami. Ich jasna i prosta relacja zaczyna się komplikować. Uwikłany w sprawy dorosłych chłopak czuje się coraz bardziej zagubiony i samotny. W wakacyjnym świecie rówieśników doświadcza pierwszych zauroczeń i rozczarowań. Po powrocie ojca musi skonfrontować się z niewygodną prawdą. Czy stanie po stronie matki? Czy będzie lojalny wobec ojca? Jak to trudne i bolesne doświadczenie odciśnie się na jego relacji z matką?
Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem? Pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów. Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom? Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne.
Józef i Maryja to dramat biblijny oparty na losach Eliasza, pobożnego rabina, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną dzieci, nad którymi obiecał sprawować opiekę i od tej chwili pomszczenie ich śmierci staje się jego życiową misją. Przebywanie z Maryją, Józefem i młodym Jezusem, sprawia, że Eliasz zaczyna zastanawiać się nad motywami zemsty. Dostrzega też w Jezusie kogoś więcej niż tylko syna przyjaciół. Czy Jezus może być Synem Bożym? Czy może być wypełnieniem przepowiedni sprzed dwóch tysięcy lat? Józef i Maria to historia o inspiracji i nadziei oraz o miłosierdziu jako przeciwieństwie zemsty. Ukazuje piękno codziennego życia i wzajemną bliskość członków Świętej Rodziny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie dzieciństwa Jezusa, zanim objawił się jako Syn Boży i ostatecznie zmienił bieg ludzkości.
Forst jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację w której jest wiceprezesem. Zniszczenia jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót. Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy; to ten sam człowiek – Forst. Mężczyzna mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje 13-letnia dziewczynka Jadzia. Forst musi po raz kolejny zmieniać swoje życie…
Nathalie (Isabelle Huppert) jest nauczycielką filozofii w paryskim liceum. Pasjonatka swojej pracy, kocha przede wszystkim przekazywać smak myśli. Zamężna, dwójka dzieci, dzieli swój czas między swoją rodziną, byłymi studentami i bardzo zaborczą matką Yvette (Edith Scob). W ciągu kilku miesięcy musi uporać się z odejściem męża, śmiercią matki i niekorzystnymi zmianami w pracy. W obliczu nowej wolności, będzie odkrywać swoje życie.
Rodzina Jardine'ów, Kathy (Jennifer Ehle) i Brian (Greg Kinnear) dziedziczy dom na Manhattanie, którego parter jest zajmowany przez Leonor (Paulina García), krawcową z Ameryki Łacińskiej, prowadzącą sklep z sukniami. Na początku relacje są bardzo serdeczne, dzięki beztroskiej przyjaźni, która rozwija się między Tonym (Michael Barbieri) i Jakem (Theo Taplitz), dziećmi obu rodzin. Ale czynsz sklepu okazuje się znacznie poniżej potrzeb przybyszów. Dyskusje dorosłych wkrótce zakłócą relacje między przyjaciółmi.
Król Belgów, Nicolas III (Peter Van den Begin), odbywa oficjalną wizytę w Turcji. W podróży towarzyszy mu reżyser filmowy Duncan Lloyd (Pieter van der Houwen), który dokumentuje wszystkie ruchy monarchy. Pewnego dnia przychodzi z kraju niespodziewana wiadomość. Belgijska Walonia ogłosiła niepodległość. Król chce wracać do domu. Ruch lotniczy jest jednak sparaliżowany przez burzę magnetyczną. Nicolas III z najbliższymi współpracownikami – wbrew procedurom – rusza w pełną przygód podróż do Brukseli przez Bałkany i Morze Śródziemne.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…