Filmy terroryzm, pranie mózgu

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje terroryzm, pranie mózgu. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Telefon

6,7
Rosyjski agent Nicolai Dalchimsky, zdobywa notes zawierający dane uwarunkowanych rosyjskich agentów, przebywających na terytorium USA od lat pięćdziesiątych. Wykorzystując zawarte w nich dane, wywołuje kolejne samobójcze zamachy. Chcąc zapowiedz dalszym atakom, Rosjanie wysyłają do stanów Majora Grigoria Borzoja, mającego powstrzymać terrorystę zanim o całej sprawie dowie się FBI.
Proferor psychologii z Korei Północnej, bez ogródek, obnaża bezwzględną machinę propagandową stosowaną masowo w krajach tak zwanej zachodniej demokracji. W mistrzowski sposób całe społeczeństwa ogłupiane są tak skutecznie i zniewalane niepostrzeżenie do tego stopnia, że nie zdają sobie zupełnie sprawy, iż - niczym zombie - biorą udział w zbrodniach przeciwko ludzkości. Na tym tle Korea Północna jawi się jako ostatnia ostoja ludzkości...
Ambasador USA w Kenii podróżuje pociągiem do Nairobi z tajną misją. Do ochrony został przydzielony mu oddział Delta Force. Jednak wśród nich jest zdrajca i wpadają w zasadzkę. Ci, którym udało wydostać się cało, zaczynają poszukiwania "kreta".


Ujgurzy – mieszkańcy Sinciangu (Tukiestanu Wschodniego) – mieli nadzieję na niepodległość spod chińskiej dominacji po rozpadzie ZSRR. Jednakże ich pragnienia były bezwzględnie tłumione przez Komunistyczną Partię Chin, która za wszelką cenę pragnęła utrzymać integralność terytorialną swego imperium. Kiedy zdesperowani Ujgurzy (wyznania islamskiego) zaczęli przeprowadzać krwawe zamachy terrorystyczne, Pekin wypowiedział im wojnę totalną. Bezwzględne środki – takie jak inwigilacja, masowe aresztowania i umieszczenie w obozach „reedukacyjnych”, tortury, sterylizacje, niszczenie dziedzictwa narodowego i wynarodowienie młodego pokolenia – miały całkowicie zatrzeć ich pierwotną tożsamość religijną i etniczną i stworzyć jedynie słusznego chińskiego człowieka na miarę potrzeb partii komunistycznej. A wszystko to dzieje się przy pełnej akceptacji zachodnich firm robiących w Chinach „dobre” interesy, jak i krajów islamskich będących w „dobrych” stosunkach z reżymem chińskim.
Porucznik Frank Drebin ma chronić królową Elżbietę II w czasie jej wizyty w USA. Monarchini grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Zagrozeniem jest dla niej biznesmen Vincent Ludwig. Każe on swojej sekretarce uwieść policjanta i w ten sposób odwrócić jego uwagę. Kobieta stara się więc za wszelką cenę nie dopuścić, żeby Darlin wpadł na trop przestępczej działalności jej szefa.
Amar Varma (Shah Rukh Khan) jest producentem radiowym w New Delhi. Zostaje oddelegowany jako reporter do Kaszmiru, gdzie organizacja separatystyczna, chcąca oddzielić się od Indii, przeprowadza zamachy terrorystyczne. W nocy na stacji kolejowej spotyka tajemniczą i małomówną dziewczynę o imieniu Meghna (Manisha Koirala). Po kilku chwilach rozmowy odjeżdża ona jednym z pociągów. Nie może zapomnieć dziewczyny o smutnych oczach. Przypadkiem spotyka ją kilka razy. Próbuje ją bliżej poznać, ale ona nie wykazuje żadnego zainteresowania nim, a wręcz próbuje się go pozbyć. Amar tymczasem coraz bardziej się w niej zakochuje i obsesyjnie próbuje się do niej zbliżyć. To, czego się o niej dowie zmieni jego życie na zawsze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…