Filmy samotność, taniec, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, taniec, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Angielski profesor George - gej (Colin Firth) cierpi z powodu śmierci swojego partnera. Aby uczcić jego pamięć postanawia spędzić jeden dzień w Los Angeles w takim samym stylu, w jakim zrobiłby to zmarły ukochany.

Charlie

7,2
Charlie (Logan Lerman) rozpoczyna naukę w szkole średniej, co go bardzo przeraża. Jednocześnie zmaga się z utratą jedynego przyjaciela, który z niewyjaśnionych powodów popełnił samobójstwo. Pozbawiony kolegów znajduje towarzystwo w paczce maturzystów, dzięki którym pozna uroki młodzieńczego życia. Szczęście okazuje się być pozorne, gdyż introwertyczny Charlie skrywa w sobie bolesną traumę.
Fred (Ton Kas) jest pięćdziesięcioletnim wdowcem skrupulatnie praktykującym kalwinizm, a jego życie jest spokojne i uporządkowane do granic możliwości. Mieszka w cichym holenderskim miasteczku, a kontakt z innymi ludźmi ogranicza do minimum. Pewnego dnia samotne życie Freda dobiega końca, bo postanawia udzielić schronienia przybłędzie, lekko opóźnionemu Theo (René van 't Hof). Między skrajnie różnymi mężczyznami zawiązuje się silna więź, co zaczyna przeszkadzać mieszkańcom miasteczka..


Ameryka lat 50-tych. Frank (Dennis Quaid) - przystojny, odnoszący sukcesy biznesmen i jego żona Cathy (Julianne Moore), która dzieli swój czas pomiędzy wychowywanie dzieci, utrzymywanie domu oraz działalność dobroczynną tworzą wzorcową rodzinę... do czasu, gdy okaże się, że Frank ożenił się z Cathy tylko po to, by ukryć swoją homoseksualną naturę. Cathy zaczyna coraz więcej czasu spędzać na miłych rozmowach z młodym, czarnoskórym ogrodnikiem Raymondem (Dennis Haysbert). W społeczności, która toleruje odmienność o tyle, o ile wydaje się jej ona nieszkodliwa i pozostaje niewidoczna, a sztuczność relacji międzyludzkich jest normą - zachowanie członków rodziny Whitakerów nie ma racji bytu...
Dwie pary z długoletnim stażem: Rebecca i Tom oraz Toby i Elaine w tym samym czasie przeżywają kryzys w swoich związkach. Rebecca jest wziętą aktorką, zaś Tom opiekuje się domem i dziećmi. Tom ma świadomość, że jest uzależniony od seksu , ale zajęta pracą Rebecca zdaje się nie zauważać potrzeb męża. Z kolei Elanie po 10 latach spędzonych z Tobym marzy o dziecku i stabilizacji , ale Toby nawet nie chce o tym słyszeć. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy Tom poznaje Pamelę, a Toby – Faith... Obaj pozostają pod wielkim wrażeniem nowo poznanych kobiet, a stąd już tylko krok do zdrady... I jak tu zaufać mężczyźnie?

Egoiści

5,8
Czworo młodych przedstawicieli warszawskich elit czerpie pełnymi garściami z życia. W pewnej chwili przychodzą jednak pytania - i to te najważniejsze - o sens życia. Jak na nie odpowiedzieć? Egoiści to portret pokolenia sięgającego po sukces w ostatniej dekadzie XX wieku, obraz zachowań młodych, których stać na wszystko - żyjących chwilą sybarytów, zmierzających prostą drogą ku samozatraceniu. Alkohol, narkotyki, zabawa, swoboda seksualna na granicy wyuzdania, czy wręcz perwersji - to dominujące elementy ich stylu bycia. Egoiści to opowieść o współczesnej dekadencji, o nocnym życiu, o pokoleniu, które przestało wierzyć w miłość i swoje miejsce na świecie.
Film Doris Darie to historia bezinteresownej miłości a jednocześnie poetycka wyprawa w głąb istoty życia. Trudi jako jedyna z rodziny wie, że jej mąż jest śmiertelnie chory na raka. Gdy lekarz zaproponuje, by wybrali się w ostatnią wspólną podróż, Trudi namawia męża na wyjazd do Berlina, do dzieci i wnuków. Tymczasem okazuje się, że rodzina jest zbyt zajęta własnym życiem, aby poświęcić im trochę uwagi. Po spektaklu tańca butoh, Trudi i Rudi postanawiają wyjechać do nadbałtyckiego hotelu. Tam kobieta niespodziewanie umiera. Jej mąż, totalnie zagubiony, nie wie co począć z resztą życia. W końcu decyduje się na wizytę u ich najmłodszego syna Karla - na wyprawę do Japonii.
Opowieść o dwójce dzieci, które uciekają z domu w poszukiwaniu ojca. Dwunastoletnia Voula i o siedem lat młodszy Aleksander przemierzają Grecję, dążąc do coraz bardziej iluzorycznego celu, jakim są Niemcy. Po drodze natykają się na obojętność i okrucieństwo świata dorosłych, którego jedyną jasną stroną jest młody aktor, Orestes. Voula zakochuje się w młodzieńcu, choć jej uczucie będzie jednostronne i nieszczęśliwe. Wędrówka bohaterów stanowi więc naukę o dorosłości, którą wyznacza samotność, bezdomność, strach i cierpienie.
Londyn. Starsza kobieta z Chin żyje wspomnieniami o swoim zmarłym niedawno synu. Jej spokój przerywa pojawienie się obcego człowieka. Richard, który również bardzo przeżył śmierć chłopaka, spróbuje nawiązać z nią kontakt. Ze względu na barierę językową i kulturową nie będzie to jednak łatwe.
Gdy 48-letnia wdowa Hwei-Lan Gao (Joan Chen) informuje swego konserwatywnego i nietolerancyjnego ojca, że jest w ciąży, ten wyrzuca ją z Flushing. Ma ponownie wyjść za mąż lub udowodnić Niepokalane Poczęcie. Nie mając dokąd pójść, Hwen-Lan wprowadza się ze swoją dorosłą już córką Wil (Michelle Krusiec) na Manhattan do lekarki, która wcale nie chce mieć współlokatorek, szczególnie gdy poznaje Viv (Lynn Chen). Wil zatem robi to, co każda odpowiedzialna córka spodziewającej się nieślubnego dziecka matki powinna zrobić - szuka dla niej męża i przedstawia Hwen-Lan każdemu odpowiedniemu kawalerowi w mieście.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…