Filmy film czarno-biały, na podstawie powieści, policja

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, na podstawie powieści, policja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Film opowiada o tym, jak duże konsekwencje mogą mieć na życie dzieci uczynki rodziców. Inż. Jan Leszczyc obdarzył uczuciem Amelię Holską i uzyskał wzajemność. Niestety, przeszłość ojca dziewczyny bardzo mocno utrudniają wspólne plany. Czas pokaże, że rodzic wciąż jest aktywny, a jego postępki ściągną tylko kłopoty na córkę i jej ukochanego.
Historia rozgrywa się w Warszawie. Kubiakowie to typowa warszawska rodzina posiadająca dwójkę dzieci – syna Mirka i córkę Małgosię. Mirek jest uczniem piątej klasy podstawówki i marzy, żeby spotkać prawdziwych Indian z plemienia Apaczów i zostać jednym z nich. To pragnienie może się szybciej spełnić za sprawą tajemniczego wujka z Ameryki, który daje Mirkowi w prezencie prawdziwy indiański tomahawk. Dumny z prezentu chłopak nie wie, że od tej pory zacznie się cała lawina kłopotów…


Na wyzwolonych spod okupanta ziemiach wschodnich powstaje zalążek polskiej władzy. Dzielny sierżant Otryna, w prowincjonalnym miasteczku na Lubelszczyźnie, zostaje komendantem posterunku milicji. Nie jest mu łatwo wprowadzić nowy ład i porządek w mieście. Ponadto musi walczyć z bandą NSZ.
Joanna przez całe dnie przesiaduje przy telefonie i czeka na telefon od ukochanego Janusza. Niestety jak na złość wszystkie połączenia, które są do niej kierowane to pomyłki. Ciągle ktoś dopytuje się o centralę i Honoratę. Wreszcie Joanna nie wytrzymuje i zaczyna się podszywać pod dziewczynę z centrali. Od tego momentu zaczną się jej problemy.
Piszczyk pragnie się dostosować się do aktualnej sytuacji politycznej, ale mu się to nie udaje – z różnych powodów. Pragnie być wzorowym harcerzem, ale kompromituje się na defiladzie. W czasie antysemickich ekscesów na uczelni wzięty zostaje za Żyda, a kiedy znajduje się wśród osób niszczących sklepy żydowskie, zostaje pobity przez policjantów. We wrześniu 1939 roku przymierza wymarzony mundur podchorążego i w nim trafia do oflagu, gdzie po pewnym czasie zostaje zdemaskowany i uznany za szpiega. Podobny los czeka go w organizacji podziemnej. Po wojnie robi oszałamiającą karierę, wcielając w życie, dosłownie i bezmyślnie, aktualne hasła i zarządzenia…
Niepełnoletnia Ania (Lidia Wysocka) spotyka na spacerze Andrzeja (Witold Zacharewicz) i od razu zakochują się w sobie.
Gene Tierney i Ray Milland grają małżeństwo, które nie może mieć biologicznego dziecka.
Autorem powieści „Rzeczywistość”, która stała się kanwą scenariusza, jest Jerzy Putrament. Rok 1937. Toczy się proces wileńskich komunistów. Jeden z nich to Julek Szulc współpracownik pisma „Rzeczywistość”. Policja próbuje wykorzystać jego zeznania przeciwko pozostałym oskarżonym. Proces kończy się pomyślnie dla oskarżonych, a władze zostają skompromitowane. Czy na tym policja zaprzestanie nękania współpracownika „Rzeczywistości”?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…