Filmy relacja siostra-siostra, relacja rodzinna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja siostra-siostra, relacja rodzinna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zmęczona podróżą Beth składa zaległą wizytę swojej starszej siostrze Ellie, która samotnie wychowuje trójkę dzieci w ciasnym mieszkaniu w Los Angeles. Spotkanie rodzeństwa zostaje przerwane w momencie, kiedy w podziemiach budynku zostaje odnaleziona tajemnicza księga. Wkrótce na świat wypełza martwe zło w postaci demonów w ludzkiej skórze. Beth zostaje wciągnięta w pierwotną walkę o przetrwanie, w której musi zmierzyć się z najbardziej koszmarną wersją macierzyństwa, jaką można sobie wyobrazić.
14-letnia Susie zostaje brutalnie zamordowana przez swojego sąsiada. Zawieszona między niebem a ziemią obserwuje swoich bliskich.
Austria, rok 1938. Maria (Julie Andrews) jest kandydatką do nowicjatu w salzburskim klasztorze, o czym marzyła od dzieciństwa. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie jest to jej przeznaczeniem. Matka Przełożona (Peggy Wood) podejmuje decyzję w sprawie jej przyszłości. Postanawia wysłać ją na jakiś czas do domu owdowiałego barona Georga von Trappa (Christopher Plummer), oficera marynarki w stanie spoczynku, który poszukuje guwernantki dla siedmiorga swoich dzieci. Maria opuszcza więc klasztor, aby opiekować się dziećmi kapitana i zastanowić się nad swoim powołaniem. Na miejscu odkrywa, że autokratyczny wdowiec dowodzi swoim domem jak okrętem, a dzieci traktuje jak żołnierzy. Wydaje komendy, każe im stawać na baczność, maszerować i reagować na gwizdek. Pozbawione ojcowskiej miłości dzieci, żeby zwrócić na siebie jego uwagę, skutecznie odstraszają kolejne guwernantki. Maria, niezrażona początkowymi trudnościami, znajduje wspólny język z siedmioma łobuziakami ofiarując im swoją miłość i zarażając je muzyczną pasją. Wprowadza do domu von Trappów radość, ciepło i życzliwość, stara się też załagodzić wojskową dyscyplinę. Także między baronem, a Marią rodzi się uczucie. Idyllę zakłóca wkroczenie wojski niemieckich do Austrii....


Tara, żona oraz matka dwójki dzieci, z pozoru wiedzie normalne życie. Jednak zmienia się ono, gdy Tara zmienia osobowość. Otóż, cierpi ona na rozdwojenie jaźni. Czasami jest Tarą, a czasami nastolatką T., kiedy indziej przykładną gosposią Alice, a od czasu do czasu... mężczyzną Buckiem. Taka sytuacja nie jest łatwa dla jej rodziny.
Po czterech latach od rozstania Ahmad (Ali Mosaffa) przylatuje do Paryża, aby formalnie zakończyć małżeństwo z Marie (Bérénice Bejo), która, jak się okazuje, po raz trzeci planuje wyjść za mąż. Już nawet zdążyła zamieszkać z konkubentem i jego synem. Nowe plany nie podobają się córce Marie z pierwszego małżeństwa, Lucie (Pauline Burlet), która ostentacyjnie daje wyraz swego niezadowolenia z tego, że zamieszkał z nimi partner matki. Ahmad zaczyna poznawać szczegóły wydarzeń z przeszłości, które mają wpływ na obecne napięcie w rodzinie.
Rok po śmierci brata, Jack (Mark Duplass) wciąż nie może się pozbierać emocjonalnie. Kiedy robi scenę na przyjęciu, Iris (Emily Blunt) decyduje się na interwencję. Zabiera go na wyspę, by mógł się trochę oderwać od rzeczywistości. Zamiast ukojenia duszy, Jack odnajduje współczującą Hannah (Rosemarie DeWitt), siostrę Iris, oraz butelkę tequili. Po kilku drinkach, Jack i Hannah spędzają wspólnie noc...
Julia jest odnoszącą sukcesy artystką, ma kochających rodziców i męża, który jest sławnym kompozytorem. Nagle wszystko się rozpada. Choroba i śmierć, widziane z bliskiej perspektywy, wyglądają inaczej, niż Julia sobie wyobrażała – są bardziej absurdalne, nonsensowne i śmieszne. Wszystko zaczyna się od śmierci psa. Potem matka Julii zapada na raka. Mąż Julii nie potrafi jej pomóc, bo większość czasu spędza za granicą, a ojciec zdaje się bardziej potrzebować pomocy niż ona. „33 sceny z życia” to film o takim momencie w życiu, w którym stajemy się dorośli. To historia o wejściu w prawdziwe życie, gdzie ból, cierpienie i wątpliwości są nie do uniknięcia.
„Za wszelką cenę” to współczesna historia 30-letniej kobiety Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Film rozpoczyna się, gdy stara się ona dostać się pod opiekę uznanego trenera (Clint Eastwood), ten jednak jest bardzo niechętny pomysłowi i stanowczo odmawia. Zdeterminowana Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na treningi. Nieoficjalnie stara jej się pomóc klubowy sprzątacz (Morgan Freeman), przyjaciel trenera. Na skutek nacisków przyjaciela i widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, trener decyduje się jej pomóc. Podczas treningów pomiędzy Maggie i trenerem zawiązuje się przyjaźń i relacja „ojciec-córka”. Wkrótce przyjdzie im stawić czoła walce, w której trzeba będzie czegoś więcej niż serce i odwaga.
Kate i Brad są zmuszeni spędzić tegoroczne Święta Bożego Narodzenia z rodziną, co oznacza cztery gwiazdkowe wizyty — u każdego z ich rozwiedzionych rodziców z osobna.
Danny Tanner prowadzadzi w telewizji poranny program. Mieszka razem z trzema córkami (D.J. , Stephanie i Michelle) oraz dwoma przyjaciółmi: Jessem i Joeyem. Jego żona zginęła po tym, jak wpadła pod samochód pijanego kierowcy. Jest jeszcze Rebbeca, kobieta, która rozkochuje w sobie trzech panów, jednak ostatecznie zostaje żoną Jessiego. Serial przedstawia życie wszystkich bohaterów oraz problemy, z którymi zmagają się na codzień.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…