Filmy żołnierz, polityka, wojna domowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, polityka, wojna domowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Główną bohaterką filmu jest Irlandka Mary Lavelle’a, która przybywa do Hiszpanii, by uczyć języka angielskiego córki doktora Vicente’a Areavaga. W malowniczych krajobrazach Półwyspu Iberyjskiego poznaje nową fascynującą kulturę i obyczaje. Jednocześnie jest świadkiem rozpoczynającej się wojny domowej w Hiszpanii. W tych okolicznościach zakochuje się w żonatym synu swojego chlebodawcy.
Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.


Bohaterem biograficznego filmu jest „Walter” – generał Karol Świerczewski. Jego losy przedstawione zostały od rewolucji 1905 roku. Kolejna część obejmuje najważniejsze wydarzenia w dziejach Europy i udział w nich „Waltera”. Pierwsza wojna światowa, rewolucja październikowa, wojna domowa w Hiszpanii, wydarzenia w Polsce międzywojnia. Ostatnie lata życia to zdarzenia od utworzenia II Armii WP po walki z bandami UPA, w czasie których zostaje śmiertelnie ranny.
Po rewolucji kubańskiej Che jest u szczytu władzy i sławy. W pewnym momencie znika, pojawiając się incognito w Boliwii, gdzie organizuje niewielką grupę rewolucjonistów kubańskich i boliwijskich rekrutów, aby rozpocząć wielką rewolucję latynoamerykańską. Przebieg kampanii boliwijskiej to opowieść o uporze, poświęceniu, ideałach i walce zbrojnej, która ostatecznie zakończona jest klęską i śmiercią bohatera. Historia uświadamia nam w jaki sposób Che został symbolem idealizmu i heroizmu, który do dziś żyje w sercach ludzi na całym świecie.
Rok 1931. Młody hiszpański żołnierz Fernando dezerteruje z armii i chroni się na farmie Manolo, ojca czterech pięknych córek: Rocii, Violetya, Clari i Luz. Kiedy córki odwiedzają ojca ulęgają urokowi młodego Fernando. On sam oczarowany jest każdą z nich. Problemy zaczynają się wtedy, gdy musi podjąć decyzję, którą z nich obdarzyć swoim uczuciem.
Jest gorący, letni dzień. Trzech żołnierzy z wrogich sobie obozów zostaje uwięzionych w okopie między liniami frontu, w strefie zwanej ziemią niczyją. Jeden z nich ranny leży na minie; jeśli się poruszy, wszyscy zginą. By przeżyć, muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i uprzedzeniach. Jednak co chwila emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
Adaptacja powieści historycznej Henryka Sienkiewicza. Wiek XVII, kresy wschodnie. Polski poseł Jan Skrzetuski wracający z Krymu jest świadkiem potyczki na stepie, włącza się do walki i ratuje życie Chmielnickiego, pułkownika Kozaków. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji pięknej Helenie i zakochuje się w niej na umór. Wrą serca. Wrą też Dzikie Pola. Zbliża się wojna Kozaczyzny z Rzeczpospolitą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…