Filmy pocałunek, sztuka, taniec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pocałunek, sztuka, taniec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rzym, rok 1492. Centrum chrześcijańskiego świata. Stolica Piotrowa. Biskupi Rzymu wynoszą i obalają królów, decydują o losach imperiów. Kościół toczy korupcja, a Innocenty VIII umiera. Jego miejsce na Tronie Piotrowym chce zająć wielu… Rodzina Borgiów to złożona, wielowątkowa opowieść o jednej z najbardziej kontrowersyjnych rodzin w historii. Jeremy Irons, zdobywca Oscara, wcielił się w rolę Rodriga Borgii, który, dzięki swej przebiegłości i bezwzględności, stał się najpotężniejszym człowiekiem w renesansowej Italii. Uprawiał symonię, angażował Kościół w liczne rozgrywki polityczne, mordował i zastraszał.

Anonimus

6,8
Film opowiada o renesansowym dworzaninie i poecie, Edwardzie de Vere. Najbardziej jest znany z tego, że przypisuje mu się posługiwanie pseudonimem William Szekspir, a co za tym idzie, autorstwo prac wielkiego Anglika...
Powszechnie szanowany prawnik Walter Bridge jest głową statecznej rodziny. Jego konserwatywne poglądy nadają ton życiu pozostałych domowników. Żona Waltera India nauczyła się podporządkowywać woli męża, jednak w głębi duszy tęskni za partnerskim układem i ciepłem miłości. Dorastające dzieci państwa Bridge zaczynają kwestionować surowe zasady ojca. Rodziną wstrząsają coraz silniejsze konflikty. Walter Bridge musi zweryfikować swoje podejście do życia, jeśli nie chce dopuścić do rozpadu rodziny.


Alma Schindler jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie, mimo że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem.
Inspicjentka drugorzędnego teatralnego przedstawienia Polly Browne (Twiggy) jest zmuszona do dublowania odtwórczyni głównej roli na popołudniowym występie. Na przedstawieniu pojawia się hollywoodzki reżyser, który chce wyłowić nowego, utalentowanego aktora do swojej nowej sztuki.
Maria (Karin Viard) jest w swoim życiu nieco odizolowaną gospodynią domową. Z natury samotna, raczej nieśmiała, jest też marzycielką i nigdy nie rozstaje się ze swoim kwiecistym notesikiem, w którym zapisuje wszystkie swoje wiersze. Pewnego dnia Maria dostaje pracę sprzątaczki w Szkole Sztuk Pięknych. Tam odkrywa świat zupełnie inny od tego, co zna. Panuje tu twórcza energia, swoboda, niemal całkowita swoboda. Przede wszystkim spotyka tu Huberta (Grégory Gadebois), kapryśnego opiekuna szkoły. Wszystkie te wstrząsy w jej życiu mogą doprowadzić Marię do odzyskania wiary w życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…